Visa atslēga – elementāra saruna

Inga Daliba
Inga Daliba, personālatlases un konsultāciju kompānijas DarbaGuru dibinātāja
Foto: Dienas Bizness

Daudzās jomās – arī darba pārrunās – lielāko daļu neskaidrību var atrisināt vienkārša saruna

Dažbrīd šķiet, ka darba devējam un kandidātam pietrūkst paša elementārākā – sarunas. Gribu savest kopā abas puses, lai izveidojas veiksmīgs dialogs,» saka Inga Daliba, personālatlases un konsultāciju kompānijas DarbaGuru dibinātāja un grāmatas Kā rekrutēt veiksmīgāk autore. 

Nereti kandidāti nesaņem elementāru apstiprinājumu, vai kāds ir saņēmis viņa pieteikumu, netiek sniegtas atbildes par atlases norisi, rezultātiem un abu pušu starpā paliek nesapratne. Viņas mērķis ir savest kopā piemērotāko kandidātu un darba devēju, lai viņi labi sastrādātos. Savā uzņēmumā I. Daliba palīdz darba devējiem atrast atbilstošus, motivētus, kvalificētus speciālistus un vidējā līmeņa vadītājus, kā arī strādā ar otru pusi – karjeras veidotājus izglīto par to, kā veidot personīgo zīmolu, lai, kandidējot uz kādu amatu, viņi būtu labi pamanāmi interneta vidē un lai viņus varētu uzrunāt personālatlases speciālisti.


pediņasKandidātam, pretendējot uz amatu, ir jāstāsta, kādos apstākļos viņš jūtas labi un var strādāt visproduktīvāk, tāpat par to jāpainteresējas darba devējam, 

Inga Daliba, personālatlases un konsultāciju kompānijas DarbaGuru dibinātāja


Pirmais iespaids tīmeklī

I. Daliba uzskata, ka darba devējiem jābūt aktīviem un atvērtiem interneta vidē, un arī kandidātiem tikpat pieejamiem, jo tā ir sākotnējā satikšanās vieta, kam tālāk sekos klātienes tikšanās un attiecību veidošana. Meklējot kandidātus, viņa visbiežāk izmanto sponsorētās reklāmas iespējas, piemēram, darba sludinājumus Facebook vai LinkedIn. «Cilvēki vēlas individuālu piedāvājumu. Tas ļauj uzrunāt jaunākos speciālistus, atlasot pēc vecuma vai vietas, kur jāstrādā. Ja runa par vecākajiem speciālistiem, kuru Latvijā ir tik, cik ir, tur drīzāk nepieciešama tiešā uzrunāšana. Rakstu ļoti personīgu vēstuli šiem speciālistiem ar jautājumu, vai viņi ir gatavi izskatīt konkrēto vakanci. Ja cilvēks ir gatavs to izskatīt, tiekamies un runājam – es stāstu par šo vakanci, darba devēja vārdā prezentēju to, uzklausu speciālista karjeras ambīcijas, noskaidroju, kas viņu apmierina un neapmierina esošajā pozīcijā un vai atradīs to jaunajā darbā,» stāsta I. Daliba. Savukārt pieprasītu speciālistu – inženieru, programmētāju – piesaistē lieti noder profesionālie forumi. Viņa uzskata, ka personāla speciālisti un uzņēmumu vadītāji tos nepietiekami izmanto.

Iegādājieties abonementu un lasiet visu rakstu

Cena (ieskaitot PVN): 1.25 €
Cena (ieskaitot PVN): 12.37 €