Tiešsaistes konference "Koka būvniecība Latvijā - attīstības iespējas un izaicinājumi"

Koka būvniecība Latvijā

Šā gada 23. martā Izdevniecība "Dienas Bizness" sadarbībā ar "MiTek Baltic" organizē tiešsaistes konferenci nozares profesionāļiem "Koka būvniecība Latvijā – attīstības iespējas un izaicinājumi".

Koka kā būvniecības materiāla konkurētspēja nepārtraukti pieaug, to apliecina gan tehnoloģiskās iespējas, gan vispārējā nepieciešamība rast klimatneitralitāti veicinošus risinājumus.

Kamēr citās valstīs koks kā atjaunīgais dabas resurss, viens no ilgtspējīgākajiem materiāliem, kura pielietošana ir teju neierobežota, tiek plaši izmantots pilsētapbūvē, Latvijā par koka būvniecības priekšrocībām ir tikai aptuvens priekšstats. Lielākā daļa no koka saražotās produkcijas tiek eksportēta uz citām valstīm, kur koka būvniecība ir augstu novērtēta.

Kā Latvijā veicināt koksnes materiālu izmantošanu ēku būvniecībā? Vai nākotnē šī nozare varētu ieņemt nozīmīgu daļu no kopējās Latvijas tautsaimniecības attīstības?

Cik informēta ir sabiedrība par koka ēku ilgtspējību un ko valsts no savas puses var darīt, lai apgūtu nozares potenciālu, īpaši, ja raugās no klimatneitralitātes rakursa?

Daži dienas kārtības temati:

• Koka būvniecības neizmantotais potenciāls;
• Publiskās ēkas no koka klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai;
• Faktori, kas ietekmē koka izvēli arhitektūras projektos;
• Kvalitatīvas izglītības, zinātnes un pētniecības loma sekmīgai nozares attīstībai;
• Iedzīvotāju viedoklis par koku kā būvmateriālu: rezultāti no septiņām Eiropas valstīm;
• Mūsdienīgas koka būvju renovācijas tehnoloģijas ātrākai kvartālu attīstībai.

Konferencē uzstāsies nozares eksperti ne tikai no Latvijas, bet arī Norvēģijas un Somijas, lai dalītos ar savu pētījumu rezultātiem, skaidrojot nozares attīstības veicināšanas stratēģijas un Eiropas sabiedrības redzējumu par koksnes materiālu izmantošanu ēku būvniecībā.

MĒRĶIS: Aicināt nozares līderus runāt gan par lielāka atbalsta nepieciešamību nozares attīstībai, ņemot vērā tās perspektīvas, gan par nepieciešamību izglītot sabiedrību attiecībā uz koka būvniecības ilgtspējību un tehnoloģiskajām iespējām.

MĒRĶAUDITORIJA: meža un kokrūpniecības, koka būvniecības nozares pārstāvji, koksnes materiālu un produktu ražotāji, būvniecības nozares pārstāvji, pašvaldību un valsts atbildīgo institūciju pārstāvji un lēmumu pieņēmēji.

MODERATORS: Ervīns Krauklis, sertificēts pasīvo ēku projektētājs

PROGRAMMA: http://konferences.db.lv/conferences/koka-buvnieciba/#programma

Ilgtspējīgu nozares attīstību atbalsta Ekonomikas ministrija.