BPL_prof

Biznesa plāns - Latgale

Žurnāls / 64 lpp / elektroniskā formātā | Ja esi jau iegādājies, pieslēdzies un lasi

Read

Cena (ieskaitot PVN): 1.29 €

Attālumam no Rīgas nav tiešas saistības ar uzņēmēju spēju radīt kaut ko jaunu vai piešķirt svaigu vērtību pasaulē jau zināmām lietām. Biznesa Plāna Latgalē satiktie uzņēmēji ir apliecinājums mākai ģenerēt ne tikai novatoriskus risinājumus, bet arī dzīvotspējīgas un ilgtspējīgas idejas, bez kurām Latvijas biznesa vidē būtu mazāk krāsu.

Izdevuma pirmās lapas:

Uzkrītoši bieži žurnāla stāstu varoņi piemin idejas – gan ideju ģenerēšanu, gan to materializēšanu. Idejas kā ceļu pie saviem mērķiem. Kādam turēšanās pie idejas atnestas vīzijas aizvedusi pie daudzmiljonu biznesa, citam – pie savas vietas nomaļā pļavā, kur dzīvot saskaņā ar savu personīgo ekonomikas modeli. Tā žurnāla ievadā raksta Dienas Biznesa galvenā redaktore Līva Melbārzde.

Ja gribam savu ideju nest, tad tai vajag arī savu vietu, saka ārpus patērētāju sabiedrības važām Aglonas pievārtes pļavā dzīvojošie Lauris un Arnita Daņilovi. Savukārt Vārkavas novada bioloģiskajam saimniekam un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājam Gustavam Norkārklim ir miljons ideju par to, ar ko nodarboties laukos. No rīta piecelies – un dari, saka Gustavs. Un uz kurieni Latgales tūrisma nozari vedīs ideja gleznainajā un ezeriem bagātajā Sauleskalna apkaimē veidot jaunu nacionālo parku?

Neskatoties uz pasmagiem izaicinājumiem, Latgale attīstās. Var gausties par to, ka cilvēki turpina aizplūst, bet var lepoties ar to, ka te paliek un atgriežas idejām bagātie. Tāds ir arī Valdis Vucāns, uzņēmuma VV jumti īpašnieks un mūziķis latgaliešu grupā Bez PVN. «Interesanti, ka tieši brīdī, kad apjautu, ka esmu paveicis jau diezgan daudz, pieņēmu iekšējo aicinājumu atgriezties Latgalē. Nezinu, kādā vārdā nosaukt spēku, kas šeit notur un velk atpakaļ, bet tāds ir,» žurnālā stāsta Valdis.

Veidojot šo žurnālu, vairākkārt noķērām sajūtu, ka Latgales vērtību nevar pliki izsecināt no statistikas par demogrāfiju vai ekonomisko attīstību – tāds skatījums neder, jo tas ir plakans, bet Latgale tomēr ir pakalnu un dziļu ezeru zeme.

Ideju dzirksteļu spiets Attālumam no Rīgas nav tiešas saistības ar uzņēmēju spēju radīt kaut ko jaunu vai piešķirt svaigu vērtību pasaulē jau zināmām lietām. Biznesa Plāna satiktie Latgales uzņēmēji ir apliecinājums mākai ģenerēt ne tikai novatoriskus risinājumus, bet arī dzīvotspējīgas un ilgtspējīgas idejas, bez kurām Latvijas biznesa vidē būtu mazāk krāsu.