Biznesa plāns - Kurzeme 2018

Biznesa plāns - Zemgale

Žurnāls / 64 lpp / elektroniskā formātā | Ja esi jau iegādājies, pieslēdzies un lasi

Read

Cena (ieskaitot PVN): 1.29 €

Zemgales spēka produkti žurnālā Biznesa Plāns

Laikraksta Dienas Bizness abonenti ceturtdien, 22. martā, kopā ar laikrakstu saņem žurnāla Biznesa Plāns Zemgales numuru.

Jaunās paaudzes betona izstrādājumi, automašīnu riepu otrā dzīve, puķkopība ārpus standartiem, kā arī kvalitātes virsotnes LED gaismekļu ražošanā, stikla konstrukcijās, akustiskajos paneļos, auto kardānos un koka māju būvniecībā.

 

Izdevuma pirmās lapas:

Biznesa Plāns pēc ekspedīcijas Zemgalē aicina kopā ar žurnāla veidotājiem izjust reģiona inovatīvāko uzņēmumu vibrācijas, kas iekustina būtiskas pārmaiņas ne tikai domāšanā, bet jau materializējušās tirgū pieprasītos produktos. Zemgales inovatīvāko produktu tapšanas procesu krāšņās fotokolāžās iemūžinājis Biznesa Plāna fotogrāfs Matīss Markovskis.

Centāmies lūkoties nevis plašāk, mēģinot aptvert Zemgales lielsaimniecību tūkstošhektāru plaknes, bet, tieši pretēji, sašaurinājām gaismas staru kūli līdz bioloģiskās saimniecības Vizbuļi ar rokām aprūpēto burkānu vagu skaustiem.

Tā Biznesa Plāna nu jau ceturtajā numurā raksta žurnāla redaktors Raivis Bahšteins. Zīmīgi, ka tieši Zemgalē veidojas dažādas zaļās iniciatīvas. Tā nav sakritība, bet dabiska nepieciešamība pēc līdzsvara. Valdības mainās, bankas nāk un zūd, bet zeme paliek. Tāpēc tā jāgodā, nevis jānodzen, domājot īstermiņā – vienas nozares, vienas lielsaimniecības, vienas sezonas rekordražas līmenī, uzskata R. Bahšteins.

«Gribam padarīt pasauli labāku, tikai caur šādu prizmu pieņemam visus biznesa lēmumus,» tā Biznesa Plānam saka uzņēmuma UPPE vadītājs Aldis Cimermanis, kurš Ozolnieku novadā izveidojis ne tikai dinamiski augošu, bet arī sociāli atbildīgu uzņēmumu, kas turklāt spējis izpelnīties Skandināvijas arhitektu cieņu.

Teju pilnībā atjaunotais Berķenes muižas komplekss Jelgavas novada Ziedkalnē ir Alda un Ilzes Melgalvju dzīves neprātīgākais un dārgākais piedzīvojums. «Krusta velve, kad to ieraudzījām, šķita kā pasakā. Protams, ja neņem vērā, ka zem tās bija metru biezs atkritumu un mēslu slānis,» Berķenes muižas saimnieks Aldis Melgalvis atceras muižas atdzimšanas skarbo sākumu.

«Laukos ir vieglāk sākt saprast, ka mēs paši radām savu realitāti. Laukos, ja gribi savu koku, tu ņem un to iestādi. Pilsētā vairāk jūties pakļauts sistēmai,» uzskata Laima Grigone, keramikas darbnīcas Laima Ceramics saimniece. Viņa, dzīvodama Rundāles novada lauku idillē, uztur labā līmenī savu personiskā piepildījuma līdzsvaru, bet viņas darbi dzīvo savu dzīvi virtuvēs, viesistabās, mākslas galerijās un restorānos daudzviet pasaulē.

«Svarīgāki par domu biedriem ir darba biedri!» pie šādas atziņas nonācis biedrības Ekociemats vadītājs Ingus Zālītis, kas Jaunjelgavas novada Seces pagastā lēnu garu transformē kādreizējo ieceri veidot ekociemata kopienu. «Ar to, ka teorija un prakse ekociemata veidošanā atšķiras, rēķinājāmies jau no pirmās dienas,» atzīst Ingus, kas Daugavas ielokā attīsta bioloģisko saimniecību Omrači.