BPPieriga2018

Biznesa plāns - Pierīga

Žurnāls / 64 lpp / elektroniskā formātā | Ja esi jau iegādājies, pieslēdzies un lasi

Read

Cena (ieskaitot PVN): 1.29 €

Pierīgas ideju lidlauks žurnālā Biznesa Plāns

Žurnāls Biznesa Plāns stāsta par darbu ārpus Rīgas, un šoreiz tas veltīts uzņēmējdarbībai Rīgas apkaimē. Pierīgas uzņēmējdarbības vide ir īpaša, tā atšķiras gan no citiem reģioniem, gan no galvaspilsētas. Tā ir sevišķa ar savu divdabību – uzņēmumi var izmantot Rīgas tuvuma priekšrocības, tajā pašā laikā domu lidojumam Rīgas reģionā ir plašāks skrejceļš.

Izdevuma pirmās lapas:

Dinamisks miers – tāds ir Pierīgas uzņēmējdarbības šķērsgriezums, tā žurnāla ievadā raksta laikraksta Dienas Bizness galvenā redaktore Līva Melbārzde. Pierīgā ir darba duna, kas atskan no galvaspilsētas, un provinces miers vienuviet.

Logi pasīvajām mājām Salaspils novadā, neprātīgi reklāmas projektu risinājumi Zaķumuižā, kosmētikas stendi lielākajiem kosmētikas ražošanas zīmoliem Jaunmārupē, elektroniskās «smadzenes» autobusiem un gudrajām mājām Salaspilī, māju būvniecība no kaņepēm Tīnūžos, jaunās paaudzes ģipškartons Sauriešos. Šo un citu inovatīvu produktu ražotāji no dažādiem Pierīgas novadiem satiekas žurnālā Biznesa Plāns.

Andris un Eva Strapcāni iegādājušies Siguldas vēsturisko Zaļo villu un blakus ēkas, lai pirmie Latvijā realizētu pilnmiesīga radošā kvartāla ideju.

Jūrmalā ir savs Kalnciema ielas kvartāls – krāsainu koka ēku puduris ar zemnieku labumu tirdziņu, kurā saimnieko Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola kopā ar meitu Spāri. Tas ir Kalnciema ielas gals blakus laika aszobainajā mutē iegrūstajai Majoru muižai.

Žurnāls stāsta arī par biznesu, kas mijias ar sociālo jomu – sociālā uzņēmuma Visi var labdarības veikals un darbnīcas paceļ jaunā līmenī nodarbinātības iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. «Reizēm apmeklētāju plūsmas dēļ ir sajūta, ka te ir īsts lielveikals, sevišķi sestdienās,» atzīst Eva Viļķina, Visi var un biedrības Cerību spārni vadītāja.

Gleznot ir tāpat kā nodarboties ar skriešanu – lai būtu formā, tas jādara katru dienu, pārliecināts Andrejs Bovtovičs, kura radīšanas temps ir pārsteidzošs, viņš dienas laikā spēj uzgleznot pat piecus sešus darbus. Gleznotāji Andrejs Bovtovičs un Rita Pranča, neizejot no savām mājām Pierīgā, rīko demokrātiskas mākslas izsoles un vāra ziepes.

Šefpavārs no Beļģijas Joriks Deuss Jūrmalā ar ģimeni dzīvo nu jau trīs gadus. Joriks ir sajūsmā par Latvijas dabu un pārtikas produktiem, arī par Jūrmalu kā ideālu dzīvesvietu ģimenei. Viņš izveidojis ēdināšanas uzņēmumu BEchef, kā arī attīsta izcilāko pārtikas izejvielu eksportu uz Rietumeiropu.