Pārrobežu nodokļi: iespējas, spēles noteikumi un riski

Programma

3
Nodokļu plānošana normālos apstākļos ir uzskatāma par jebkura starptautiska biznesa vadības labo praksi. Tajā pašā laikā pēdējos desmit gados tā ir ieguvusi izteikti negatīvu nokrāsu, lielā mērā pateicoties manipulācijām ar dažādu valstu nodokļu regulējumu dažādību. Tas noveda pie ļaunprātīgas un neētiskas nodokļu priekšrocību izmantošanas pasaules lielāko biznesa spēlētāju vidū.

Kopš 2015.gadā izsludinātā Base Erosion and Profit Shifting (BEPS) projekta sākuma cīņai pret izvairīšanas no nodokļu maksāšanas, nodokļu plānošanas realitāte vairs nesaistās ar neētiskām darbībām. Nodokļu plānošana kļūst aizvien caurspīdīgāka un to vairs nav iespējams veikt bez reālas un pierādāmas sasaistes ar biznesa saimnieciskās darbības vajadzībām un ieguvumiem.

Peļņas nodokļu regulējuma attīstība un pilnveidošana digitālo pakalpojumu sniegšanas jomā ir bijusi aktuālākais no ESAO darbības virzieniem, izstrādājot starptautisko nodokļu piemērošanas sistēmu digitāliem biznesiem. Šī brīža krīzes ietekmē būtiski pieaug uzņēmējdarbības veikšana digitālajā vidē, kas veicina arī šīs nozares nodokļu piemērošanas regulējuma straujāku attīstību.

 


VEBINĀRĀ RUNĀSIM PAR: 

  • Vajadzība pēc nodokļu plānošanas darījumos un biznesā, kādi ir tās mērķi un priekšrocības
  • Starptautiskās nodokļu plānošanas svaigie piemēri no prakses
  • Atskats uz pēdējām aktualitātēm informācijas apmaiņas jomā nodokļu piemērošanas vajadzībām
  • Agresīvo nodokļu plānošanas shēmu un fiktīvo struktūru izmantošanas apkarošana
  • Kādas realitātē ir prasības ārvalstu uzņēmumu izmantošanai, lai mazinātu riskus?

Mērķauditorija: uzņēmuma vadītāji, uzņēmumu stratēģiskie vadītāji, uzņēmumu finanšu direktori, grāmatveži, vadošie darbinieki, lēmumu pieņēmēji un citi, kurus interesē šī tēma. LEKTORS:

DV
Dainis Vodolagins 
Vada Eversheds Sutherland Bitāns Nodokļu prakses grupu.
Dainis ir pievienojies birojam pēc vairāk nekā 10 gadu ilgas prakses nodokļu jomā. Viņa galvenās kompetences jomas ir starptautiskā nodokļu plānošana, apvienošanās darījumi un pārrobežu uzņēmējdarbības nodokļi.
Dainis sniedz nodokļu konsultācijas par Latvijas un starptautiskajiem nodokļiem klientiem dažādās nozarēs, tai skaitā finanšu pakalpojumu un fintech, digitālaās ekonomikas, starptautiskās tirdzniecības, ražošanas un citās nozarēs. Viņa ieteikumi ir pielāgoti klienta biznesa vajadzībām, aptverot visus relevantos darījuma vai struktūras nodokļu aspektus. Dainis ir Latvijas nodokļu konsultāciju asociācijas biedrs un pasniedz starptautisko nodokļu kursus Latvijas Universitātes maģistra programmā. 2020.gada aprīlī Dainis ir ieguvis APCIT (Advanced Professional Certificate in International Taxation) sertifikātu no IBFD (International Bureau of Fiscal Documentation), kas ir unikāla kvalifikācija nodokļu profesionāļiem pārrobežu nodokļu pārvaldīšanā un plānošanā.

 


DALĪBAS MAKSA: 40 EUR (ieskaitot PVN)

Izdevniecības Dienas Bizness abonentiem 15% atlaide – 34 EUR (ieskaitot PVN)

NORISES LAIKS: 3.jūnijs plkst. 10.00 - 12.00

NORISES VIETA: Online

jIR KĀDI JAUTĀJUMI?


Vairāk informācijas: Sintija Kristapsone +371 22022906 | sintija.kristapsone@db.lv

Sākums
Beigas
Adrese
Andrejostas iela 23, Rīga, LV-1045, Latvija