Svinības ir iemesls jauniem produktiem

Oskars Polmanis.
«Mēs domājam par ilglaicīgumu, tādēļ visi produkti tiks radīti tādi, lai tie būtu īpaši un skaisti arī pēc dzimšanas dienas svinībām. Ceram, ka mums izdosies radīt tekstillietas, ko ar lepnumu varēs dāvināt arī valsts amatpersonas,» teic SIA Latvijas Tekstils Com direktors Oskars Polmanis.

Vairāki Latvijas uzņēmēji, vēloties dot savu artavu Latvijas simtgades svinībām, sākuši ražot dažādus produktus savas zemes apaļajai jubilejai par godu

Daļa no ražotājiem produktus rotā ar Latvijas simtgades oficiālo simbolu, bet daļa akcentē mūsu zemes spēka zīmes un krāsas. Tomēr visiem vienojošs ir stāsts, kuru tie vēlas līdz ar jauno produktu līniju iznest tautā un pasaulē.

Ar vienotu simbolu 

«Latvijas uzņēmēji aktīvi piesakās iespējai izmantot Latvijas valsts simtgades piederības zīmi, un interese ir ļoti liela. Vai ik dienu saņemam jaunus pieteikumus, tiekamies ar uzņēmējiem, stāstot par valsts simtgades programmu, tās nozīmību un iesaistes iespējām,» stāsta Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Latvijas valsts simtgades piederības zīmei var pieteikties digitālajā platformā gan lielie un vidējie uzņēmumi, gan jaunuzņēmumi un Latvijas amatnieki, kas piederības zīmi iecerējuši izmantot komerciālos nolūkos. Ievērojot vizuālās vadlīnijas piederības zīmes lietošanai, uzņēmējiem ir iespēja Latvijas valsts jubilejā veidot jaunus produktus un pakalpojumus un pilnveidot mārketinga instrumentus gan pašmājās, gan starptautiski. «Aicinām uzņēmējus kopīgi veidot stāstu par Latviju, tās vēsturi, personībām, sasniegumiem, nākotnes mērķiem,» uzsver L. Pavļuta. 

Latvijas valsts simtgades piederības zīmi veido uzraksts «Latvija», valsts karogs un skaitlis 100 ar integrētu bezgalības simbolu – kā nepārtrauktu jaunradīšanas ciklu. Grafiskās zīmes pamatā ir fonts Cīrulis, kas aizgūts no pagājušā gadsimta sākuma lietišķās mākslas meistara Anša Cīruļa darbiem.

Oficiālo simbolu saviem produktiem izvēlējis SIA West Trading Group, kas ir arī oficiālais LHF un hokeja valstsvienības atribūtikas izplatītājs. «Kultūras ministrija meklēja ražotāju, kurš var īsos termiņos izgatavot nozīmītes ar simtgades zīmi dāvanām 4. maija svinībām. Mēs varējām to izdarīt. Kad to bijām izdarījuši un cilvēkiem patika rezultāts, tad mums jautāja, vai esam gatavi saražot nozīmītes arī tirdzniecībai. Tagad mūsu ražotās nozīmītes pieejamas dažādos suvenīru veikalos un mūsu interneta veikalā,» stāsta West Trading Group valdes loceklis Andris Stepiņš. Pagaidām interese par svinīgajām nozīmītēm nav liela, un pārdošanas apjomus uzņēmējs negrasās prognozēt, norādot, ka nākamajā vasarā situācija noteikti mainīsies.


LV100logo

88

Tik daudz uzņēmēju pieteikumu iesniegti Latvijas valsts simtgades piederības zīmes izmantošanai. 

Latvijas valsts simtgades birojs


 

Iegādājieties abonementu un lasiet visu rakstu

Cena (ieskaitot PVN): 2.99 €
Cena (ieskaitot PVN): 9.50 €