Sagaida emocijas un jokus

Oskars Priede
Oskars Priede, uzņēmuma RunasKursi.lv vadītājs

Ar tehnoloģiju palīdzību prezentācijas kļūst atraktīvākas un dinamiskākas, taču joprojām daudzi grēko, lasot tekstu no slaidiem un nerodot saikni ar auditoriju

Produktu un pakalpojumu prezentācijas prasmes dažādu uzņēmumu darbiniekiem ir ļoti atšķirīgas. Labāks sniegums ir lielu starptautisku kompāniju pārstāvjiem, kuri ir raduši uzstāties dažādās auditorijās, tikt galā ar spriedzi un sarežģītiem jautājumiem, viņu prezentācijas ir trāpīgas un viegli uztveramas, atzīst DB aptaujātie komunikāciju eksperti. Tomēr teju visiem prezentētājiem joprojām ir kopīgas problēmas – tās ir ķibeles, ko sagādā tehnika, kura arī digitālajā laikmetā ik pa brīdim mēdz niķoties.

Jāsaliek akcenti

Laba prezentācija ir saruna ar auditoriju,  pat tad, ja klausītāji nebilst ne vārda, atzīst prezentēšanas prasmju treneris, uzņēmuma RunasKursi.lv vadītājs Oskars Priede. «Laba prezentācija ir tāda, kas iesaista, liek domāt racionāli un sajust emocijas. Tā kā cilvēki lielākoties lēmumus pieņem emocionāli, procesā piemeklējot racionālus «jā» argumentus, produkta, pakalpojuma vai idejas prezentācijai var būt izšķiroša nozīme,» teic eksperts. Prezentācijas laikā runātājs saliek vajadzīgos akcentus, kas nospēlē uz klausītāju jūtīgajām stīgām. Taču, lai to izdarītu, attiecīgajām prasmēm ir jābūt trenētām. Viņaprāt, teorētiskās zināšanas par labām prezentācijas prasmēm var iegūt, izlasot dažādas grāmatas un blogus, var noskatīties pamācošus video par šo tēmu interneta vietnēs. Tomēr gūt praktiskas iemaņas var, tikai trenējoties, tam nepieciešama atbilstoša vide – runas kursi, praktiskie semināri, debašu klubi vai atbilstošas domubiedru grupas. Ikviens cilvēks, kuram ir gana daudz motivācijas, var kļūt par labu prezentētāju, ir pārliecināts O. Priede. Tiesa gan, ieguldītā treniņa laika apjoms ir atkarīgs no indivīda rakstura iezīmēm un pasaules uztveres īpatnībām.

 

pediņasIkviens cilvēks, kuram ir gana daudz motivācijas, var kļūt par labu produkta vai pakalpojuma prezentētāju,

Oskars Priede, uzņēmuma RunasKursi.lv vadītājs 

Iegādājieties abonementu un lasiet visu rakstu

Cena (ieskaitot PVN): 2.99 €
Cena (ieskaitot PVN): 9.50 €