DB svin 26 gadu jubileju!

DB svin 26 gadu jubileju!
Foto: Dienas Bizness

Jau 26 gadus 13. aprīlis ir Dienas Biznesa (DB) svētku diena, jo šajā dienā laikraksts pirmo reizi nonāca pie saviem lasītājiem. Pa šiem 26 gadiem daudz kas ir mainījies, taču DB esence ir palikusi tāda pati - rakstīt par uzņēmējiem svarīgām lietām un būt uzņēmēju pusē ekonomikai būtiskos jautājumos.

Nav pārsteidzoši, ka 1992. gads, kad klajā nāca pirmais DB numurs, sakrita ar privātās uzņēmējdarbības attīstības vilni valstī. Daži apķērīgi cilvēki jau tolaik bija sākuši veidot pirmos privātā biznesa aizmetņus Latvijā, taču 1992. gadā uzņēmējdarbība plauka un zēla jau pilnā sparā. Dienas Bizness stingri nostājās privātā biznesa pusē un kopš tiem laikiem savu pozīciju nav mainījis.

Mēs esam sekojuši līdzi un rakstījuši par valstī un arī ģeopolitiski pieņemtiem stratēģiskiem lēmumiem, un mūsu galvenā darbības motivācija ir palīdzēt Latvijā veidot uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi. Līdz ar to mēs esam uzskatījuši par savu uzdevumu kritizēt politiķus un viņu pieņemtos lēmumus, ja tie nekalpo skaidras, veiksmīgas un uz attīstību vērstas biznesa vides radīšanai. Mūsu misija ir norādīt uz potenciālajiem riskiem, prasīt skaidrojumus no atbildīgajām amatpersonām un būt savās publikācijās nesaudzīgiem pret visu to, kas augstāk minētajam mērķim nekalpo. Šo savu misiju mēs turpināsim īstenot arī turpmāk.

Kā viens no piemēriem tam ir mūsu nesen uzsāktā kampaņa Uzņēmēj, neklusē!, kurā aicinām ikvienu godīga un nodokļus maksājoša biznesa pārstāvi mums pastāstīt, ja pēdējā laikā ir radušās problēmas sadarbībā ar bankām, ieskaitot pēkšņu kontu slēgšanu, nepamatotu kredīta atmaksas pieprasījumu utt. Mēs augstu novērtējam to cilvēku uzticību, kas savus stāstus mums jau ir pastāstījuši, jo tie kalpo mums tālāku publikāciju veidošanai.

Varbūt tā ir sakritība, ka šobrīd, pašķirstot aptuveni ceturtdaļgadsimtu senus Dienas Biznesa numurus, kaut kādā mērā pārņem Déjà vu sajūta. Šī sajūta rodas, salīdzinot šogad ieviesto nodokļu reformu ar 1993.-1995. gadu, kad tika likti līdzšinējās Latvijas nodokļu sistēmas pamati. Daudzas diskusijas toreiz un tagad ir ļoti līdzīgas. 1995. gadā Latviju piemeklēja pamatīga banku krīze, kas skāra ne tikai atsevišķas nozares, bet visu valsti kopumā. Arī šobrīd Latvijas banku sistēma piedzīvo ievērojamus satricinājumus, lai arī cēloņi tiem ir atšķirīgi. Varētu teikt, ka mēs visu šo laiku valstī esam runājuši par vienu un to pašu, atšķirīgs ir tikai līmenis un uzliktie akcenti. Protams, ja mēs spējam atgriezties pie bijušā ar jaunu izpratni un paskatīties uz notiekošo no zinošāka skatuleņķa, tad tas jau ir zināms panākums.

Labi izpētīts un kompetents biznesam svarīgu aktualitāšu atspoguļojums arī turpmāk būs Dienas Biznesa galvenā vērtība, ko piedāvāsim jums visās pieprasītajās informācijas platformās. Paldies Jums par DB izrādīto uzticību!

Avots: db.lv