Semināru cikls: PADARI SAVU UZŅĒMUMU EFEKTĪVU ILGTERMIŅĀ

Programma

aSEMINĀRU APRAKSTI:

1 Kā būtu, ja mēs sāktu uztvert uzņēmumu kā dzīvu sistēmu? Vai uzņēmums ir orientēts uz izaugsmi un spēj augt? Vai tas patērē visvairāk resursus, lai saglabātu esošo stāvokli un izdzīvotu? Vai starp tā daļām (struktūrām, cilvēkiem, mērķiem) notiek sadarbība un kā tā faktiski izpaužas? Dzīvas sistēmas īpašības. Sistēmiski vesela uzņēmuma pazīmes un ieteikumi izmaiņu veikšanai. Simptomi, kas liecina par to, ka uzņēmumā pietrūkst skaidrības, līderības, sadarbības. Kā stiprināt vadību un atjaunot uzņēmuma potenciālu. Praktiski pieredzes stāsti, vingrinājumi un diskusijas.
2

Kā uzņēmuma dibināšanas, izcelsmes un vēstures notikumi ietekmē uzņēmuma šodienas darbību un nākotnes iespējas? Izcelsmes un vēstures informācija kā uzņēmuma DNS. Notikumi organizācijas vēsturē, kas joprojām ietekmē uzņēmuma sniegumu (darbinieku atlaišanas, konflikti, traumas, sadalīšana, utt.). Kā saskatīt un atgriezt šo notikuma rezultātā zaudēto – uzticēšanos, sadarbību, “draivu” sasniegt, dalīties? Gadījumi, kad uzņēmuma pastāvēšanas iemesls un mērķis ir tikai nauda, pat, ja uzņēmums deklarē citus mērķus “uz āru”. Kas šādos uzņēmumos ir pilnībā izslēgts, kā izdzīvot un kā mainīties? Kā “pārrakstīt” vēsturi, kura traucē?

 

3 Dzīvā sistēmā viss atrodas pastāvīgā mijiedarbībā. Uzņēmums veiksmīgi strādā, ja tā iekšienē iespējams piepildīt trīs būtiskus sistēmiskus aspektus, kas nosaka sistēmas veselību. Tie ir – kārtība, piederība un apmaiņa. Vai katrs darbinieks uzņēmumā zina, kas tam jādara un to arī dara? Vai nodaļas iesaistās citu nodaļu darbā, kāpēc? Vai pastāv aktīvas nesaskaņas starp vadītājiem, departamentiem? Kas ir svarīgāks uzņēmuma vai nodaļas mērķi? Vai uzņēmums ir vieta no kuras cilvēkus atlaiž bez paskaidrojumiem stundas laikā? Vai, tieši pretēji, uzņēmums ir vieta, kur cilvēki strādā ilgstoši un nemainās? Vai uzņēmumā strādā ģimenes? Vai tas ir ģimenes uzņēmums? Šie jautājumi ir tikai daži no tiek, kas palīdz mums atklāt uzņēmumu iekšējās dinamikas, kuras neapzināti ietekmē tā darbību. Ja šī ietekme ir traucējoša, apzinātība par dinamikām palīdz tās mainīt. Vingrinājumi, praktisku gadījumu izpēte. 

SEMINĀROS RUNĀSIM PAR: 

  • Organizācijas sistēmisko veselību
  • Noskaidrosim, kādi priekšnoteikumi padara organizāciju veiksmīgu ilgtermiņā
  • Radīsim kopīgu izpratni par to, kā uzņēmumos rodas sistēmiski simptomi (neskaidrības, nespēja pieņemt lēmumus, līderības, motivācijas trūkums, situācijas, kurām ir tendence atkārtoties u.c.), kā tos pamanīt un risināt.

 

  9.30 – 10.00

 

Dalībnieku ierašanās un reģistrācija

10.00 – 11.30

 

Seminārs/darbnīca

11.30 – 11.45

 

Kafijas pauze

11.45 – 13.15

 

Seminārs/darbnīca

Mērķauditorija: uzņēmuma vadītāji, uzņēmumu stratēģiskie vadītāji, pašvaldību vadītāji, personāla vadītāji, vadošie darbinieki, lēmumu pieņēmēji un citi, kurus interesē šī tēma.


LEKTORE: 

en
Iveta Apine 
Organizāciju un vadības konsultante
Sistēmiskās pieejas pasniedzēja, fasilitatore un izaugsmes vadības trenere

 


DALĪBAS MAKSA: 106,48 EUR (ieskaitot PVN)
Izdevniecības Dienas Bizness abonentiem 20% atlaide: 85,18 EUR (ieskaitot PVN)

NORISES LAIKS: 

31.maijs

 

9.30 -13.15

12.jūnijs

 

9.30 -13.15

3.jūlijs

 

9.30 -13.15

 

 

 

 

NORISES VIETA: Film Noir (Splendid Palace telpās)


Vairāk informācijas: Sintija Kristapsone +371 22022906 | sintija.kristapsone@db.lv

Sākums
Beigas
Adrese
Film Noir (Splendid Palace telpās), Elizabetes iela 61, Rīga, LV-1050, Latvija